MultiTerm Extract - prośba o Wasze opinie
ناشر الموضوع: Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
المملكة المتحدة
Local time: 21:34
عضو (2006)
أنجليزي إلى بولندي
+ ...
مترجم الموقع
Dec 6, 2010

Zastanawiam się nad kupieniem tego programu i zależy mi na informacji na ile dobrze sprawdza się on w parze angielski-polski, a także na ile przyspiesza tworzenie glosariuszy w przypadku dużych tłumaczeń. Niestety AFAIK nie ma wersji demo więc nie mogę przetestować przed zakupem.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie

Pozdrawiam
Staszek

[Edited at 2010-12-06 01:17 GMT]

[Edite
... See more
Zastanawiam się nad kupieniem tego programu i zależy mi na informacji na ile dobrze sprawdza się on w parze angielski-polski, a także na ile przyspiesza tworzenie glosariuszy w przypadku dużych tłumaczeń. Niestety AFAIK nie ma wersji demo więc nie mogę przetestować przed zakupem.

Z góry dziękuję za wszystkie opinie

Pozdrawiam
Staszek

[Edited at 2010-12-06 01:17 GMT]

[Edited at 2010-12-06 11:35 GMT]
Collapse


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
بولندا
Local time: 22:34
ألماني إلى بولندي
+ ...
Extract Dec 6, 2010

Rozumiem że chodzi o Multiterm Extract z SDLa?

Używam ostatniej wersji (2009), która z zewnątrz niczym się nie różni od poprzedniczki (2007). Różnice są w bibliotekach, zdecydowanie na korzyść nowej wersji.

Wprawdzie korzystam z tego programu w parze niemiecki-polski, ale podejrzewam, że w parze angielski-polski będzie działał przynajmniej równie dobrze. Moje doświadczenia są bardzo pozytywne. Ostatnio pracowałem na pliku ok. 12000 słów (lista jedn
... See more
Rozumiem że chodzi o Multiterm Extract z SDLa?

Używam ostatniej wersji (2009), która z zewnątrz niczym się nie różni od poprzedniczki (2007). Różnice są w bibliotekach, zdecydowanie na korzyść nowej wersji.

Wprawdzie korzystam z tego programu w parze niemiecki-polski, ale podejrzewam, że w parze angielski-polski będzie działał przynajmniej równie dobrze. Moje doświadczenia są bardzo pozytywne. Ostatnio pracowałem na pliku ok. 12000 słów (lista jednojęzyczna w języku źródłowym - polskim - w excelu). Program bardzo ładnie wyłapał kluczowe terminy mimo fleksji. Zrobienie glosariusza ze 100 wpisami zajęło mi ok. 2-3 godzin. Część z tego czasu na pewno odzyskałem przy tłumaczeniu.

Niewątpliwą zaletą programu jest to, że przy pomocy funkcji concordance widzi się kontekst, a nie tylko sam termin.

Program całkiem nieźle radzi sobie też z wyłapywaniem terminologii z plików dwujęzycznych. Z tej funkcji korzystam rzadziej, bo klienci jakoś nie palą się do podsyłania takich plików jako referencji.

Program jest super przydatny w przypadku kontaktu z wymagającym klientem. Można mu wysłać przed tłumaczeniem glosariusz do akceptacji. Z jednej strony wygląda to profesjonalnie, z drugiej pozwala uniknąć przerabiania za darmo połowy tłumaczenia, jeśli klient post factum stwierdzi „ale u nas to się inaczej nazywa“.

I jeszcze mała rada: SDL co jakiś czas sprzedaje pakiet CCM (http://www.translationzone.com/en/solutions/ccm/), w którym Extract wychodzi znacznie taniej, a co więcej - można go potem za grosze upgadeować.
Collapse


 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 22:34
أنجليزي إلى بولندي
Wersja demo Dec 6, 2010

Ja tylko dodam, że wersja demo Extracta = Extract bez licencji, czyli wystarczy przy instalacji MultiTerma 2009 (Desktop) wybrać instalację niestandardową, a następnie zaznaczyć komponent MT Extract. W trybie demo nie będzie można zapisać wyników.

Pozdrawiam,
Agenor


 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
المملكة المتحدة
Local time: 21:34
عضو (2006)
أنجليزي إلى بولندي
+ ...
بادئ الموضوع
مترجم الموقع
Wielkie dzięki Dec 6, 2010

Dziękuję bardzo Szymon - właśnie na opinii kogoś kto praktycznie używa tego narzędzia w pracy mi zależało - badzo mozliwe, że w takim razie skorzystam z grudniowej promocji SDL
Swoją drogą co wchodzi w skład tych pakietów CCM?

Dzięki Agenor za informację o demo - dziwne, że nie potrafili mi tego powiedzieć w supporcie SDL :-0

Pozdrawiam
S


 
Szymon Metkowski
Szymon Metkowski  Identity Verified
بولندا
Local time: 22:34
ألماني إلى بولندي
+ ...
CCM Dec 6, 2010

W skład CCM wchodzi Studio, MT Extract i egzaminy certyfikacyjne.

 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
المملكة المتحدة
Local time: 21:34
عضو (2006)
أنجليزي إلى بولندي
+ ...
بادئ الموضوع
مترجم الموقع
Studio i egzaminy już mam :( Dec 6, 2010

Więc raczej pozostaje mi polowanie na jakąś promocję...

 
Anna Branicka
Anna Branicka  Identity Verified
بولندا
Local time: 22:34
أنجليزي إلى بولندي
+ ...
LiveChat Dec 6, 2010

A może zamiast czekać na promocję spróbuj porozmawiać ze sprzedawcą na LiveChat na stronie SDL i wynegocjować cenę.
Mnie się udało.

Pozdrawiam,
Ania


 
Stanislaw Czech, MCIL CL
Stanislaw Czech, MCIL CL  Identity Verified
المملكة المتحدة
Local time: 21:34
عضو (2006)
أنجليزي إلى بولندي
+ ...
بادئ الموضوع
مترجم الموقع
Dobry pomysł Dec 6, 2010

Póki co do końca grudnia jest promocja 25% ale jeżeli nie zbiorę do tego czasu drobnych (święta!) to pewnie spróbuję negocjacji

 
Agenor Hofmann-Delbor
Agenor Hofmann-Delbor  Identity Verified
Local time: 22:34
أنجليزي إلى بولندي
Rozmowy, czaty Dec 6, 2010

HINT: Zawsze warto taką rozmowę skonfrontować z rozmową z dystrybutorem

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

مشرفو هذا المنتدى
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

MultiTerm Extract - prośba o Wasze opinie






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »